Spracovanie objednávky 3-5 pracovných dní!

zostarujúci lak - bitumen

Kód: 1201213
Zľava
Neohodnotené
€4,15 –28 %
zostarujúci lak - bitumen
€4,15 –28 % €3 / ks €2,50 bez DPH

objem 100ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Bitumen lak je určený na umelé starnutie povrchu prejavom povrchovej topografie a malých prasklín ich stlmením.

Použitie:
Je to dekoratívny lak, ktorý sa najčastejšie používa ako vrchný náter na vrchnej strane vrstvy laku. Môže sa tiež použiť na reliéfne povrchy, ako je napríklad bageta alebo štukový výlisok, a môže sa tiež použiť na natieraný nábytok alebo maľovanie. Bitumen lak je vhodný pre akýkoľvek povrch, dodáva mu príjemný hnedý odtieň.

Po nanesení laku sa všetok prebytok zotrie špongiou alebo prírodnou tkaninou, ešte skôr ako bitúmenový lak ešte nezačal schnúť. Stáva sa to pomerne rýchlo, ale po úplnom alebo čiastočnom vysušení, v priebehu 1 až 4 hodín, je možné prebytočný lak odstrániť kúskom prírodnej tkaniny navlhčenej v bielom liehu, v závislosti od stupňa brúsenia alebo erózie bitúmenového laku na oddeľovanie sa zmení stupeň stmavnutia a vizuálneho starnutia- vrchná vrstva.

Bitumenový lak sa široko používa na vizuálne starnutie dreva. Odstránenie prebytočných minerálnych liehovín môže dosiahnuť rôzne stupne zatemnenia.

Po 12 až 24 hodinách sušenia sa bitúmenový lak upevní pomocou „šelakového laku“. Alkohol na báze šelaku dobre fixuje bitúmen a navyše je vrchným lakom, ktorý je ideálny pre farby napodobňujúce farby kovov, pretože im dodáva hlbší kovový lesk.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: