šelák

Kód: CG237000-1 SZELAK2-1 SZELAK3-1 SZELAK4-1 Zvoľte variantu
Neohodnotené
€4,50 / ks €5,40 / ks €4,50 / ks €5 / ks od €4,50 / ks €3,75 bez DPH €4,50 bez DPH €3,75 bez DPH €4,17 bez DPH od €3,75 bez DPH
Variant

100 g, 4 druhy

Detailné informácie

Podrobný popis

Šelak je rozmanitá prírodná živica získaná z hmyzích škrupín, ktoré žijú v Indii a Thajsku na stromoch nazývaných šelak. V závislosti od druhu stromu je šelak žltý až červenohnedý. Je to medziprodukt, z ktorého sa po vyčistení a bielení vytvorí oranžový a bezfarebný šelak. Vyskytuje sa vo forme filmu, ktorý je rozrezaný na menšie kúsky. Prírodný šelak je napriek širokému použitiu syntetických živíc v mnohých oblastiach nenahraditeľný. Po rozpustení je skvelý ako izolant alebo ochranný lak. Najobľúbenejšie typy sú citrónová, pomarančová, rubínová a bielená. Všetky tieto typy sú dostupné v baleniach po 100 g.

Použitie: na vytvorenie lesklého tvrdého povrchu, najčastejšie na obnovenie polytúry nábytku, starožitností, hudobných nástrojov, zbraní a pod. Je to prírodný produkt, fyziologicky nezávadný, biologicky odbúrateľný, bez zápachu a bez obsahu jedov. Riedi sa liehom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: