reliéf akryl pasta

Kód: 1204501 1204502 1204503 Zvoľte variant
Novinka
Neohodnotené
€3,65 / ks €3,65 / ks €4,10 / ks od €3,65 / ks €3,04 bez DPH €3,04 bez DPH €3,42 bez DPH od €3,04 bez DPH
Variant

objem 250ml, 3 štruktúry

Detailné informácie

Podrobný popis

Flexibilná akrylová reliéfová pasta je navrhnutá tak, aby vytvárala reliéf predovšetkým na pružných povrchoch, ako sú plátno alebo koža. Ale úspešne sa používa aj na tuhých podkladoch. Tenké a hrubé pasty sú veľmi dobre obrúsené brúsnym papierom. Flexibilná pasta po vysušení má hladký „plastický“ povrch, ktorý nemusí byť mletý.

Pasty sa nanášajú špachtľou alebo paletovým nožom na povrch. Potom sa pomocou akýchkoľvek improvizovaných nástrojov vytvorí reliéf. Všetky pasty sa môžu nanášať cez cukrovinkovú striekačku alebo plastovú trubicu s tenkým nosom, ak je to potrebné, môže sa riediť vodou alebo akrylovým lakom.

Vďaka svojej plasticite sa flexibilná pasta úspešne používa na vytváranie flexibilných odliatkov zo silikónových foriem. Pri práci s formami stojí za zváženie, že v priebehu sušenia sa pasta zmršťuje a forma sa musí vyplniť dvakrát alebo trikrát. Je tiež možné vytvarovať jednotlivé prvky pružnej pasty na silikónovú podložku alebo kancelársky papier a hotový prvok preniesť a prilepiť na ľubovoľný povrch. Pri práci so šablónou je potrebné vziať do úvahy, že jemná pasta dáva tenkú pastu. Najlepšie sa hodí na vytváranie malých prelamovaných vzorov, ktoré sa podobajú na odliatky sadry. Hrubá pasta je vhodná na prácu s väčšími šablónami, bez malých častí a prepojok. Flexibilnú pastu je možné nanášať aj prostredníctvom šablóny, ale okraje vzorov budú hladšie, zaoblené a bez ostrých hrán.

Nasiakavé povrchy, ako sú plátno, lepenka, drevo, omietka, musia byť najskôr pripravené na aplikáciu pasty - základný náter akrylovým základným náterom, riedidlom akrylovej farby alebo akrylovým lakom zriedeným vo vode (dve časti vody na jednej strane laku).
Reliéfna pasta schne 1 až 5 hodín. Úplné sušenie - 24 - 36 hodín, v závislosti od hrúbky vrstvy, teploty a vlhkosti.

Do 15 až 20 minút, až kým pasta nestratí svoju elasticitu, je možné do nej ľahko prilepiť cudzie prvky podľa mozaického princípu. Napríklad listy, mince, škrupiny alebo malé kamienky. Aj v reliéfnych pástach môžete zmiešať rôzne plnivá a vytvoriť tak textúru.

Všetky pasty sú zafarbené akrylovými farbami, ale keď sa pridá veľké množstvo farby, strácajú svoju lepivosť. Preto spoločnosť „TAIR“ vyrába hotové tónované pasty v sýtej farbe. Farebné pasty obsahujú pigment a sú textúrou bližšie k hrubej paste. Pokiaľ ide o nasýtenie, pigment maximalizuje svoje meno.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: